Červen 2016

Happy Birthday to Aaron Taylor-Johnson!

13. června 2016 v 19:24 | Faith | (c) marvel-online
Dnes slaví své krásné 26. narozeniny také Aaron Taylor-Johnson, kterého známe u Marvelu jako Quicksilvera. Stejně jako Chrisovi mu chci popřát všechno nejlepší, hodně štěstí, zdraví a ještě spoustu kariérních úspěchů.
Happy Birthday Aaron T-Johnson!

[source: fn-xo.tumblr.com]


Happy Birthday Chris Evans!

13. června 2016 v 19:00 | Faith | (c) marvel-online |  CHRIS EVANS
Náš drahý Chris Evans, kterého můžete znát jako Stevea Rogerse/Captaina Americu, dnes slaví své úžasné 35. narozeniny! Chtěla bych mu pořát všechno jen to nejlepší, hodně štěstí, zdraví a ať se mu v kariéře jen a jen daří.
Happy Birthday Christopher Robert Evans! :)

[source of gifs: natashasromanova.tumblr.com]


About Zoe Saldana

8. června 2016 v 21:56 | Faith | (c) marvel-online
Zoe, plným jménem Zoe Yadira Zaldaňa Nazario, se narodila v 78. roce v New Jersey. Sedm let však strávila v Dominikánské republice, kde studovala balet, jazzové, moderní a latinskoamerické tance. Po studiích se znovu vrátila do Ameriky, aby svá studia ještě rozšířila o herectví.

Netrvalo to dlouho a Zoe získala (rok 2000) jednu z hlavních rolí v tanečním dramatu v našich končinách známém jako TANEC S VÁŠNÍ ("Center Stage"). Snímek popisoval život mladých tanečníků na baletní akademii. Zoe o své postavě ve filmu dodnes říká, že pro začátek nemohla lepší roli získat - zahrála si zde totiž charakter baletky Evy a navíc se ve filmu ještě kromě baletu promísily právě jí tak zbožňované latinskoamerické rytmy. Po krásném tanečním snímku následovaly role ve filmech jako SNIPES nebo HOLKA JAKO LUSK ("Get over it") a mimo jiné i úloha v teenagerovském dramatu Britney Spears, CROSSROADS, kde získala poprvé větší prostor k seberealizaci své role. Ještě v téže roce jako Crossroads přišel film s názvem ROZJEĎ TO! (Drumline) a Zoe tak dostala šanci znovu se octnout na škole nejen nadaných tanečníků, ale pro tentokrát i talentovaných hudebníků.

Později přijala účast na jednom ze svých bezkonkurenčně nejúspěšnějších filmů, a to PIRÁTI Z KARIBIKU ("Pirattes of the Caribbean"), po němž dostala roli v divadelní verzi Spielbergova filmu TERMINÁL ("The Terminal" - Tom Hanks a Catherine Zeta Jones) a v roce 2004 se Zoe objevila po boku Orlanda Blooma v britském filmu "Haven" ("Útočiště").

Včetně filmu je Zoe ještě členkou divadelního souboru s názvem "Faces theatre company" . Zajímavostí je, že tento soubor předvádí především improvizace přizpůsobené teenagerovským divákům. Účelem jejich práce je pomoct tzv."puberťákům" v jejich dospívání, a to tak, že se jim snaží pomáhat v řešení těžkých situací, do kterých se můžou náhodou dostat - týrání, pohlavní zneužívání... a také v osvětlovaní témat jako jsou drogy nebo sexualita.

source: csfd.cz

About Tom Hiddleston

8. června 2016 v 21:55 | Faith | (c) marvel-online
Thomas William Hiddleston je synem Diany Patricie a Jamesa Normana Hiddlestona, který byl vědec v oboru fyzikální chemie, a také byl generálním ředitelem farmaceutické společnosti. Tom studoval na dvou nezávislých školách v Dragon School v Oxfordu a Eton College v Berkshire. Potom navštěvoval Královskou akademii dramatických umění, kterou absolvoval v roce 2005. Tato akademie je všeobecně považována za jednu z nejznámějších divadelních škol na světě.

V době, kdy byl ještě na univerzitě, objevil se v inscenaci "Vlak do stanice Tužba" (hra, kterou napsal americký dramatik Tennessee Williams, za kterou získal Pulitzerovu cenu za drama v roce 1948). Krátce na to dostal nabídku na svou první televizní roli ve filmu ŽIVOT A DOBRODRUŽSTVÍ NICHOLASE NICKLEBYHO, natočeném podle románu Charlese Dickense.

Zahrál si také v úspěšnějších filmech jako například THE GATHERING STORM, anebo v seriálech, z kterých byl pro něho nejúspěšnější WALLANDER. Účinkoval v něm v šesti epizodách, za co dostal ocenění od Crime Thriller Award za nejlepšího herce ve vedlejší roli. Do filmu THOR režisér Kenneth Branagh vybral Toma po jejich dřívější spolupráci v seriálu Wallander. Původně Tom vyzkoušel hrát Thora, ale Branagh rozhodol, že jeho talent bude lépe využitý v roli Thorova bratra Lokiho. Také fyzicky se pode Branagha do role Lokiho hodil Tom lépe.

Tomův osobní citát zní: "Nikdy se nezastavím, nikdy nepřestanu bojovat a nikdy nepřestane snít..."

source: csfd.cz

About Scarlett Johansson

8. června 2016 v 20:43 | Faith | (c) marvel-online
Každý musí nějak začít a mladičká a křehká Newyorčanka Scarlett Johanssonová tak udělala prostřednictvím propadáků Bruce Willise (komedie VŠUDE DOBŘE, DOMA NEJLÍP) a Seana Conneryho (jeho dcera v komplikovaném thrilleru VRAŽEDNÉ ALIBY). Dvakrát spolupracovala s Ericem Schaeferem (ZTRACENÍ V MANHATTANU + FALL). Rok 1997 se nesl v duchu SÁM DOMA 3, což si nevyžaduje komentář. Za roli v méně známém filmu MANNY & LO byla nominována na cenu Independent Spirit. To už ale za sebou dávno měla zkušenosti s divadlem (když stála na jeho deskách, neměla ještě ani deset let a hrála tam po boku Ethana Hawkea) a studium Divadelního institutu Lee Strasberga. Dodejme, že podobně jako Catherine Zeta-Jonesová, i žába Johanssonová uznává teorii, že muži začínají být zajímavý až po třicítce. Bill Murray jejímu svádění odolal, ale když jela výtahem s Beniciem del Torem, byl z toho hned na místě sex a chvilkový románek.

Rok 1998 byl rokem, kdy začala zářit malá hvězdička a ta je dnes už velkou hvězdou, o kterou se netřeba bát. V tomto roce přišel pro její kariéru významný (i když je pravděpodobné, že by zaujala v jakémkoli jiném filmu) zlom. Bylo jím drama podle románu Nicholase Evanse LÉČITEL KONÍ (aka Zaklínač koní), odehrávající se ve fascinujících exteriérech Montany, pod režijní taktovkou herce Roberta Redforda. Stělesnila zde Grace MacLeanovou, dceru Kristin Scott Thomasové a Sama Neilla. Při zasněžené ranní vyjížďce na koňích ji srážka s kamionem připraví nejen o kamarádku, ale i o nohu a jejího koně o zdravý rozum... Rok 2001 se nesl v duchu spolupráce s bratry Coenovými a Billy Bob Thorntonem na filmu noir MUŽ, KTERÝ NEBYL. Následující PŘÍZNAČNÝ SVĚT Terryho Zwigofa neměl velkou tržbu, kritika si ho ale zamilovala. Hrála tu po boku podobně talentované Thory Birchové a získala cenu Toronto Film Critics Asociation Awards. Díky tomuto filmu jste ji v roce 2001 mohli vidět i na MFF Karlovy Vary, kam ho prišla propagovat.

Dnes je z ní už seriózní herečka. Možná až příliš rozumná na svůj věk. To však vysvětluje tím, že zkrátka jen dělá to, co miluje - hraje. Kromě toho by si někdy ráda vyskoušela svou první režii. S Billem Murrayem (za roli unaveného amerického herce Boba Harrise nominovaným na Oscara) a Giovannim Ribisim hrála v mysteriózní noční tokijské romanci ZTRACENO V PŘEKLADU (v režii talentované Sofie Coppolaové). Za roli Američanky Charlotty získala cenu BAFTA. Scarlettinou další vděčnou rolí se stala tichá služka Griet (Johanssonové postavy víceméně nikdy moc nemluví, všimněte si). Její disciplinovaný výkon vnesl život do barevně chladného DĚVČETE S PERLOU režíjně debutujícího Petra Webbera, na motivy stejnojmeného románu Tracy Chevalierové. Vytvořila tu zvláštní vztah se slavným malířem Johanessem Vermeerem (Colin Firth) a stala se modelem pro jeho obraz. Z poslední doby spomeňme její hereckou účast na dalším vydařeném projektu někdejšího "prcinátora" Paula Weitza (Jak na věc) V DOBRÉ SPOLEČNOSTI, po boku Dennise Quaida a Tophera Grace + nenápadný film po boku odbarveného Johna Travolty A LOVE SONG FOR BOBBY LONG.

Scarlett Johanssonová se najednou objevila, zazářila - a nevyhasla. Své budoucí projekty si vybírá klidně, rozvážně, pomalu. Nerada na sebe stůj co stůj strhává pozornost. Ví, co od filmu chce. A film v ní našel nemalý dar. Dodejme, že Scarlett předse jen projevila i trochu té dětinské hravosti. Má totiž za sebou už nenáročnou trikovou hororovou komedii Ellorye Elkayema ÚTOK PAVOUKŮ po boku Davida Arquettea a před sebou akční bombu Michaela Baya a Ewana McGregora OSTROV. V čase vzniku tohoto profilu (07 - 2005) těžko říct, jak nakonec skončí její údajné účinkování v chystaném velkofilmu Toma Cruise a J.J.Abramse MISSION: IMPOSSIBLE 3. Smlouvu na ni Scarlett každopádně podepsala, jenže potom bylo natáčení odloženo a říká se, že právě kvůli těmto komplikacím se Scarlett natáčení nezúčastní.

source: csfd.cz

About Rosario Dawson

7. června 2016 v 21:23 | Faith | (c) marvel-online
"Jako herec zažijete časy, kdy jen tak posedáváte a přejete si, aby jste pracovali. Když se nabídne cokoliv, musíte to vzít." - Rosario Dawson

Rosario Dawson, narozena 9. května 1979 ve městě New York, vyrůstala na Manhattanu. V žilách ji koluje krev po předcích z Puberto Rica, Kuby, Irska a po rodilých Afroameričanech. Její matka byla profesionální vokalistka, její otec pracoval na stavbě. Má jednoho mladšího sourozence - bratra Claye. Ačkoli se její rodiče rozvedli, když byla ještě malé děvče, stále žili ve stejném domě, dovolující oběma dětem zůstávat blízko u nich.

Rosario navštěvovala alternativní školu v centru Manhattanu, kde si zamanula, že se jednou stane námořním biologem. Nicméně, ve věku patnácti let se její budoucnost začala ubírat zcela jiným směrem. Tato přitažlivá herečka byla jednou z těch slibných mladých hvězd, jenž byla náhodou objevena, jak se v sedě hrbí na ulici jejího Manhattanského domova. Tím, kdo si ji všiml byl Larry Clarck, který v té době pracoval na filmu DĚTI (1995) o smělých sexuálních činech dětí z prostředí New Yorku. Film, ve kterém Rosario debutovala, se stal kontroverzním hitem, po kterém se rozhodla pro navštěvování divadelního institutu Lee Strasberga.

Po svém hereckém debutu si jejího talentu všiml Spike Lee a obsadil ji do svého filmu NEJLEPŠÍ HRÁČ (1998), kde si zahrála s již tehdejší hvězdou Denzelem Washingtonem. Ještě v ten samý rok se objevila ve filmu SIDE STREETS. Během dalších pár let si zahrála v celkem bezvýznamných filmech, jako jsou TRIGGER HAPPY, KING OF THE JUNGLE, LIGHT UP, JOSIE AND THE PUSSYCATS a ZPÁTKY K TOBĚ. Navzdory spoustě reklam, kterou si film Josie a její kočičky užil, byl film velkým zklamáním - u kritiky i mezi diváky. Nicméně, hromadný marketing filmu dopadl dobře alespoň pro Rosario, která se brzy na to objevila na listu "nových horkých tvářích" publikovaném po celé zemi.

Před koncem roku 2001 se jí podařilo objevit ve filmu CHELSEA WALLS od Ethana Hawka s Umou Thurman v hlavní roli a v romantické komedii ULICE NEW YORKU, kde si zahrála se Stanleyem Tuccim a Edwardem Burnsem, jenž film i režíroval.

Kariéra Rosario Dawson pokračovala v růstu skrze rok 2002. Rosario ukázala svou hereckou všestrannost vyrovnaně silnými výkony v mnoha různých žánrech. Od nezávislých dramat jako LOVE IN THE TIME OF MONEY až po multi-milionové dolarové senzace jako MAN IN BLACK 2 a PLUTO NASH. Ten samý rok si ještě stihla zahrát ve svém druhém filmu od Spikea Leeho 25. HODINA.

O rok později si zahrála ve filmu ŽIVOT JEDNÉ DÍVKY, který byl v roce 2003 promítán na různých festivalech. VÍTEJTE V DŽUNGLI s "The Rockem" Dwaynem Johnsonem. Dále se představila v dramatu SHATTERED GLASS, ve kterém se objevila spolu s Haydenem Christensenem, Chloë Sevigny a Stevem Zahnem.

Rok 2004 byl na filmy pro Rosario Dawson nejsušším za poslední léta. Zahrála si v jediném, tím byl však historický film Olivera Stonea Alexander Veliký, kde si zahrála spolu s Colin Farrellem, Angelinou Jolie, Jaredem Leto, Val Kilmerem a Anthony Hopkinsem. Rosario Dawson si v roce 2005 krom hlavní role ve filmu Chrise Columbuse Bohémové zahrála také ve filmu režiséra Roberta Rodrigueze SIN CITY - MĚSTO HŘÍCHU. Objevila se zde v povídce "Velká tučná zabijačka" jako Gail, zjevení ve vysokých botách, s koženými pásky, dýkami a uzi Jak autor Sin City, Frank Miller uvádí, role Gail je velmi náročná, protože musí mít mnoho různých podob. Musí být velmi sexy, tvrdá, vášnivá a také vtipná. Rosario myšlenka převést do filmu tento zajímavý svět Sin City zaujala a postava Gail se jí zalíbila a ztotožnila se s ní. Pokaždé, když se oblékla do jejího kostýmu, učesala si vlasy a nalíčila se, cítila, jako by se stala tou divokou, nepříčetnou, bláznivou ženou. Stejnou roli si s radostí zopakuje v chystaném pokračování této komiksové adaptace.

Jak je vidět, kariéra této krásné snědé herečky stoupá velkou rychlostí a nějaké to ocenění na sebe nenechá dlouho čekat. Vzhledem k jejímu mladému věku není nijak bláznivé, zařadit ji mezi budoucí absolutní špičku Hollywoodu.

source: csfd.cz

About Robert Downey Jr

7. června 2016 v 21:21 | Faith | (c) marvel-online
Robert Downey Jr. se narodil 4.4.1965 v Manhattanu, New York, USA. Mnoho lidí v tu dobu již jistě předpokládalo, že se po vzoru svých rodičů, režiséra Roberta Downeyho Sr. a herečky Elsie Downey, bude chtít věnovat filmu. Předtuchy těchto lidí se staly skutečností po pouhých pěti letech. V roce 1970 ho totiž jeho otec poprvé obsadil do jednoho ze svých snímků s názvem POUND. Filmová spolupráce otec-syn trvala prakticky až do roku 1997. Během těchto let se tento mladý talentovaný herec objevil v drtivé většině děl svého méně známého režisérského otce. Z těch úspěšnějších lze jmenovat například komedie TO JE ALE TEPLO! a LÁSKA NA DRUHÝ DOTEK. Otec byl vždy jeden z hlavních Robertových vzorů, ale ne vše, co se od něj naučil, bylo pro jeho život prospěšné. Mezi méně užitečné návyky, které si od něho osvojil, patřila drogová závislost již od velmi mladého věku.

Drogová závislost, stejně tak jako závislost na otci určitě byly jedny z věcí, kterých se chtěl zbavit pokud možno co nejdříve. Ve filmové branži se mu to podařilo poprvé v jeho osmnácti letech. Tehdy si zahrál menší roli v romantické komedii MILÁČKU, JSI TO TY?. Během natáčení thrilleru PRVOROZENÝ se objevil před kamerou vedle Sarah Jessicy Parkerové, která ho okouzlila natolik, že výsledkem byl jejich sedmiletý milostný vztah. Po uplynutí dalšího léta si mohl do svého hereckého životopisu zapsat účast v akčním dramatu REBEL Z MÉ ŠKOLY, fantasy PODIVNÁ VĚDA, historickém seriálu MUSSOLINI: THE UNTOLD STORY a krátkometrážním DEADWAITU. Pohledy věhlasnějších režiséru se mu ale stále vyhýbaly. Roberta to přesto mrzet nemuselo, protože v roce 1987 byl po dlouhé době konečně obsazen do hlavní role, a to ve snímcích, které paradoxně svým způsobem tak trošku charakterizovaly jeho životní styl - SUKNIČKÁŘ a FEŤÁCI. Svoji premiéru na poli válečných filmů si odbyl o rok později ve filmu Ernesta Thompsona s názvem 1969. Sportovní komedie JOHNNY, BUĎ HODNÝ z téhož období potvrdila fakt, že s Downeym se dá počítat jako s hlavním hercem.

Přelomová role jeho kariéry se mu ovšem stále vyhýbala. Na přelomu osmdesátých a devadesátých let zřejmě ve formě symbolu v názvu filmu přišla tehdy čtyřiadvacetiletému Robertovi zpráva: JE NADĚJE. A opravdu - Robert totiž dostal nabídku na roli v krimi dramatu OBHÁJCE PRAVDY, kde měl konečně možnost zapůsobit po boku známějšího umělce, kterým bezpochyby James Woods byl. Zdatně sekundoval také Melu Gibsonovi v akční komedii AIR AMERICA, což byl první film s kvalitnější produkcí, ve kterém se mu naskytla příležitost zazářit. Po tomto milníku následovaly role v Hoffmanově BUBLIFUKU a v životopisném CHAPLINOVI, kde dokonce ztvárnil samotného krále komiků, za což byl v roce 1992 nominován na Oscara. V květnu téhož roku vstoupil do manželského svazku s Deborah Falconerovou, který se však po necelých dvanácti letech rozpadl. Ve fantasy SRDCE A DUŠE, zasazeného do období konce padesátých let, si zahrál trémistu Harrisona.

Komedie se opět ukázala býti Downeyho oblíbeným žánrem v roce 1993, kdy se objevil ve více než tříhodinových POSTŘIZÍCH, jejichž tvůrci se nechali inspirovat povídkami Raymonda Carvera. Po dalším úspěšném akčním filmu TAKOVÍ NORMÁLNÍ ZABIJÁCI si Newyorčan postupně začal uvědomovat, kde se nachází jeho silná stránka. ITALSKÉ NÁMLUVY by se pravděpodobně umístily někde ve středu žebříčku Robertových úspěšných filmů, avšak historický film na motivy Williama Shakespeara RICHARD III. lze řadit mezi ty, které spíše zklamaly. Roli anglického lékaře z období Stuartovců si vyzkoušel v historickém snímku ČAS SMYSLNOSTI. Svůj charakteristický styl názorně demonstroval v Tobackově ROŠŤÁKOVI a ve Figgisově LÁSCE NA JEDNU NOC. Na konci devadesátých let přišel po akčních ŠERIFECH americký TRHÁK PANA BOWFINGERA. Následovala řada rolí v méně známých filmech, z nichž většina z nich byla pro muže s židovsko-britskými kořeny zklamáním. To ale částečně kompenzovalo první dabingové obsazení v kresleném seriálu GRIFFINOVI.

Počátek nového millenia zastihl Downeyho v californské protidrogové léčebně, kam se dostal kvůli svým problémům s marihuanou, kokainem a heroinem. Na filmovém plátně se v té době objevil v Hansonových SKVĚLÝCH CHLAPECH. Po roce byl předčasně propuštěn na kauci a mohl se tedy opět začít věnovat natáčení. Dostal nabídku ze seriálu ALLY MCBEALOVÁ, kterou přijal a ukázal svůj herecký talent v plné své kráse, za což byl odměněn Zlatým Glóbem. V roce 2003 si vyzkoušel poprvé roli v hororu, který byl pojmenován GOTHIKA, a v mysteriózním muzikále ZPÍVAJÍCÍ DETEKTIV, kde ztvárnil stejnojmennou roli. O rok později navštívil díky natáčení snímku EROS sedm různých zemí. Zloděje si zahrál v krimi komedii s poutavým názvem KISS KISS BANG BANG scénáristy a režiséra Shanea Blacka. George Clooney potom Robertovi zajistil menší roli v historickém dramatu DOBROU NOC A HODNĚ ŠTĚSTÍ. V srpnu roku 2005 se Downey podruhé oženil, a to s producentkou Susan Levin.

Jako by snad uzavření druhého manželského svazku zahájilo novou etapu hercovy kariéry, pro níž byla typická spolupráce se známými herci, režiséry a výrazný úspěch. Hlavní roli pro něj připravili tvůrci krimi PRŮVODCE K ROZPOZNÁNÍ TVÝCH SVATÝCH. Při natáčení originálního TEMNÉHO OBRAZU se setkal před kamerami s Keanu Reevesem, který proslul svojí rolí Nea v Matrixu, v DIANE ARBUS: PŘÍBĚH JEDNÉ OBSESE si zahrál filmového souseda Nicole Kidmanové, pod špičkovým režisérem Davidem Fincherem zazářil v roce 2007 společně s Jakem Gyllenhaalem a Markem Ruffalo ve snímku ZODIAC, filmovými partnery mu byli také Drew Barrymore a Robert Duvall v romantickém dramatu ŠTĚSTÍ VE HŘE. Méně známá role ředitele v komedii CHARLIE BARTLETT představovala jen dozvuk starých časů.

Slovo úspěch posunula do zcela jiné dimenze Robertova role Kirka Lazara v akční komedii TROPICKÁ BOUŘE, byl za ni totiž nominován na Oscara jakožto herec ve vedlejší roli. Jeho herecká kariéra nabrala nový rozměr poté, co si ho režisér Jon Favreau vybral jako představitele boháče Tonyho Starka do blockbusteru IRON MAN. Tento úspěch byl pro tehdy třiačtyřicetiletého Roberta enormní, protože ho Favreau upřednostnil před Tomem Cruisem, který měl o tuto roli velký zájem. Downeyho si údajně vybral proto, že sám herec se v charakteru Iron Mana viděl a chápal, jakým způsobem by ho měl zahrát. To se také potvrdilo a ujistili se o tom i komixoví fanoušci po celém světě. Robert se stal rázem jednou z největších hollywoodských hvězd. Svoje postavení zpečetil v roce 2009, kdy po hudebním dramatu SÓLISTA přišla příležitost si zahrát nejznámějšího světového komisaře. Za práci ve snímku SHERLOCK HOLMES byl v roce 2010 odměněn Zlatým Glóbem pro nejlepšího herce v jeho oblíbeném oboru - komedii.

Tento metr sedmdesát tři centimetrů vysoký sympatický herec však i po velkých úspěších neusnul na vavřínech. Na filmovém plátně se brzy ukázal v road movie NA DORAZ a vrátil se také jako Tony Stark v IRON MANOVI 2 a jako Sherlock Holmes v SHERLOCK HOLMES: HRA STÍNŮ. Pokus sjednotit svoje komixové hrdiny do jednoho celovečerního filmu vyšlo studiu Marvel na jedničku, a tak si Robert mohl po filmu AVENGERS užívat svoji rostoucí slávu. V roce 2013 bylo natočeno třetí pokračování o bohatém géniovi IRON MAN 3, Downey si ale po několika filmech, ve kterých ho ztvárnil, uvědomil, že pokud nechce být mezi diváky zaškatulkován jako muž jedné role, musí se stát součástí také zcela odlišných projektů, a proto se v roli právníka objevil v dramatu SOUDCE. Režiséru Favreauovi se odvděčil za to, co pro něho udělal, a krátce vystoupil v jeho komedii CHEF.

V dubnu roku 2015, kdy byl uveden do kin AVENGERS: AGE OF ULTRON, oslavil Robert Downey Junior padesáté narozeniny.

source: csfd.cz

About Paul Rudd

7. června 2016 v 21:20 | Faith | (c) marvel-online
Paul Stephen Rudd narozený 6. dubna 1969 je americký herec s rozsahem od televizních seriálů až po divadlo. Nezbedný syn turistického průvodce a televizní hlasatelky vystudoval Shawnee Mission West school, z vysoké po roce utekl.

FILM

V televizi se objevoval v menších seriálových rolích už od roku 1991, v roce 1995 jej čekal debut v filmu Bezmocná, hned poté v Prokletí Michaela Myerse. O rok později si zahrál i snoubence Julie ve filmové adaptaci Romeo a Julie Baze Luhrmanna. Následovala jedna z hlavních rolí v mozaice 200 cigaret, role Hansona v Objektu mé touhy s Jennefer Anniston. Rudd se po většinu své kariéry drží v klidných vodách romantických a komediálních filmů. V jednom z nejpovedenějších, 40 let panic jste jej mohli vidět v roce 2005, ve filmu Zbouchnutá jej můžete zahlédnout v kině právě teď.

Televize

Průlom znamenal seriál Wild oats a postava Briana Granta. Po mnoha menších rolích či jen alternacích jako guest star v mnoha seriálech (Veronica Mars, Stella, Reno 911!) se v roce 2002 "uchytil" na dva roky v seriálu Přátelé jako Mike Hannigan,klavírista a manžel Phoebe Buffayové, odkuď jej zná většina českých diváků.

Budoucnost

Koncem roku se můžeme těšit na jeho cameo Johna Lennona v parodii na hudební autobiografie Walk hard, příští rok se společně s Seannem Williamem Scottem přihlásí do Velkého bratra ve filmu Little Big Men.

source: csfd.cz

About Natalie Portman

7. června 2016 v 21:18 | Faith | (c) marvel-online
Jen s minimem filmů na kontě, se Natalie stala filmovou hvězdou největšího kalibru. A není se čemu divit - vždyť jen v jedné ze svých rolí ztělesnila matku dvou nejslavnějších filmových postav kinematografie, navíc v nejočekávanějším filmu minulého století.

Natalie, narozena v Jeruzalémě, se se svou rodinou během dětství stěhovala nejprve ve věku tří let do Marylandu, potom ve věku sedmi let do Connecticutu a nakonec na Long Island. Dcera doktora a umělkyně se začala už v dětství ubírat v šlépějích matky. Když měla 11, v jedné z newyorských pizzérií si jí všimnul modelingový agent Revlonu a nabídl jí spolupráci. I když se Natalie před kamerami cítila skvěle, modeling předse jen nebyl tím, co by ji skutečně přitahovalo. Chtěla být herečkou.

S podporou Revlonu se jí podařilo získat roli v Bessonově hitu LEON (1994) a ten z ní udělal raketovou rychlostí dětskou filmovou star. Následovaly filmy HEAT (1995), v kterém spolupráci s Jeanom Renom a Gary Oldmanom vystřídali Al Pacino a Robert De Niro, anebo VŠICHNI ŘÍKAJÍ: MILUJI TĚ (1996), kde byla uvedena do čarovného filmového světa Woodyho Allena. Tou najvětší výzvou se však pro Natalie stala role královny Amidaly, matky Luka Skywalkera a Princezny Leii v Lucasovych STAR WARS: EPIZODA I (1999). Tímto filmem si získala pozornost všech věkových skupin všech koutů světa.

source: csfd.cz

About Ming-Na Wen

7. června 2016 v 21:05 | Faith | (c) marvel-online
Ming-Na Wen se narodila 20. listopadu 1963 v Macau v Číně. Když jí byly čtyři roky, její rodina emigrovala do USA. Usadili se v New Yorku, kde se začala učit anglicky. V devíti letech se s rodinou přestěhovala do Pittsburgu, kde získala titul bakaláře v oboru divadelního herectví na Carnegie Mellon University.

Svou kariéru začala především jako divadelní herečka. Proslavila ji však až postava Jing-Mei Chen v seriálu POHOTOVOST. Kromě tohoto seriálu se objevila například ve filmech THE JOY LUCK CLUB a LÁSKA NA JEDNU NOC. V roce 1998 nadabovala postavu Mulan z animovaného filmu LEGENDA O MULAN, za niž dokonce získala Annie Award, cenu za nejlepší hlas v hlavní roli v celovečerním filmu. V současné době ji můžeme na obrazovkách sledovat v americkém seriálu SPIKNUTÍ, kde hraje agentku Lin Mei.

Před několika lety se ocitla na seznamu padesáti nejkrásnějších lidí světa sestaveném časopisem People. V roce 1990 se provdala za Kirka Aanese, ovšem o tři roky později se rozvedli. Jejím druhým manželem se roku 1995 stal Erich Michael Zee, se kterým žije v Kalifornii.


source: csfd.cz